Il était une fois la Méditerranée

Τη Δευτέρα 10 Ιουνίου, το Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης θα έχει τη χαρά να προσφέρει βιβλία στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Πολυγύρου.
Στόχος αυτής της δωρεάς είναι η καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας στους μικρούς μας φίλους αλλά και να τιμήσουμε με τον τρόπο αυτό την γαλλόφωνη βιβλιοθήκη των δυο σχολείων.
Βιβλία για μικρούς γαλλόφωνους αναγνώστες, παραμύθια, κόμικς και άλλα βιβλία θα συμπεριλαμβάνονται στη δωρεά!
Ευχαριστούμε πολύ το Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης που ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας και είναι ιδιαίτερη η χαρά μας που θα δεχθούμε στο σχολείο μας τις εκπροσώπους του ΓΙΘ που μαζί με τα καινούργια γαλλικά βιβλία, θα απονείμουν στους μαθητές του τμήματος γαλλικών της ΣΤ τις βεβαιώσεις συμμετοχής τους στο πρόγραμμα «Il était une fois la Méditerranée».