Πρόσκληση σε εκδήλωση συμπαράστασης – ΓΕΛ Πολυγύρου

Την Κυριακή 18-2-2024 στο Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου έλαβε χώρα η “Συναυλία για τον συμμαθητή μας”. Πάνω από 110 μαθητές Δημοτικού, 40 μαθητές δευτεροβάθμιας, 4 καθηγητές ή διδάσκοντες μουσική, 1 μπάντα με το μαέστρο της και 25 μέλη, 1 χορωδία με τη δασκάλα μουσικής της και πάνω από 20 παιδιά, δάσκαλοι, καθηγητές, οι αρχές του τόπου, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του Γενικού Λυκείου Πολυγύρου και πλήθος κόσμου παρακολούθησαν μια συναυλία που είχε διάρκεια 2 & 1/2 ωρών και γέμισε το Δημοτικό θέατρο ασφυκτικά, ενώ πολλοί ακόμα την παρακολούθησαν από το φουαγιέ ή και όρθιοι.

Στη χορωδία του σχολείου μας συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από τις τάξεις Γ, Δ, Ε, και ΣΤ ύπο την διεύθυνση του εκπαιδευτικού μουσικής κ.Θεοχάρη Ζάγορα.

Πιο αναλυτικά οι συμμετέχοντες ήταν: συμμετέχοντες