Οδηγίες για πλατφόρμα e-me (Φυσική Αγωγή)

Αγαπητοί  γονείς και κηδεμόνες,

Επικοινωνώ  μαζί   σας  για  να  σας  ενημερώσω  για  τη    δημιουργία  ΚΥΨΕΛΩΝ (τάξεων)Φυσικής Αγωγής των τμημάτων

Β1,Β2,Γ2,Δ1&Δ2 του Σχολείου μας στην πλατφόρμα e-me του Υπουργείου Παιδείας.
Προκειμένου να εγγραφούν τα παιδιά στις Κυψέλες Φυσικής Αγωγής της τάξης τους,αρχικά αρκεί 1)να εισέλθετε μία φορά με τους κωδικούς τους στην εφαρμογή της e-me .Εφόσον συμβεί αυτό,2) η πλατφόρμα θα αναγνωρίζει τους κωδικούς των  παιδιών και θα μπορώ πλέον να τα αναζητήσω με τους κωδικούς τους ώστε 3)να σας στείλω 2 προσκλήσεις :

– πρόσκληση να γίνουν ΜΕΛΗ της διαδικτυακής τάξης της Φυσικής Αγωγής,
για να μπορούν να επισκέπτονται  την Κυψέλη της τάξης τους και να χρησιμοποιούν τις εφαρμογές της.
-πρόσκληση να προστεθούν στις ΕΠΑΦΕΣ της τάξης τους,ώστε να μπορούν να επικοινωνούν μαζί μου με μηνύματα μέσω της  e-me, κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό.
(Στην περίπτωση που δεν προχωρήσετε στην αποδοχή των προσκλήσεων, το παιδί δε θα έχει την αντίστοιχη δυνατότητα πρόσβασης)
Αγαπητοί γονείς, γνωρίζω πως αυτό το διάστημα σας απασχολούν πολλά και σημαντικά ζητήματα, μα ελπίζω πως,αν τα παιδιά σας το επιθυμούν ,θα βρείτε  λίγο χρόνο για να προβείτε στις παραπάνω ενέργειες ώστε να έχουν μία πιο άμεση επικοινωνία μαζί μου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία.
Εύχομαι σε όλους υγεία και δύναμη.
H Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής : Σταματία Μπασιούρη